EUROPEJSKI TYDZIEŃ INNOWACJI  2018

Zwycięstwo w konkursie "Giełda Startupów"

W II edycji konkursu Giełda Startup jury nagrodziło New Wall. Zwycięski startup zdobył 20.000 zł i możliwość pozyskania finansowania w kwocie 1,5 mln zł. Konkurs odbył się podczas II edycji Europejskiego Tygodnia Innowacji który odbywa się w Lublinie.

Łącznie przed jury i uczestnikami ETI zaprezentowało się 10 startupów. Każdy miał do dyspozycji 5 minut na prezentację. Po jej zakończeniu jury mogło zadać 2 pytania uzupełniające. Firmy walczyły o 20.000 zł oraz potencjalne wejście kapitałowe do 1,5 mln zł.

Ogłoszenie zwycięzcy miało miejsce dzień później podczas Gali Innowacji, gdzie nagrodzono również najbardziej innowacyjne firmy w Województwie Lubelskim. 


Główną nagrodę od Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego odebrał założyciel i pomysłodawcy New Wall - Karol Filipek.

„W środowisku startupowym jest mocne przeświadczenie, że innowacje są zarezerwowane dla takich dziedzin jak IT, bio-tech czy robotyka. Cieszę się, że jury doceniło nasz innowacyjny system okładzin ściennych. Wydaje mi się, że to pozwoli trochę rozszerzyć horyzont takich konkursów” Karol Filipek, New Wall.

ZŁOTY MEDAL TARGÓW INTERBUD 2019

Zwycięstwo w kategorii "Najbardziej innowacyjny produkt".

Targi INTERBUD swoją wyjątkowość opierają na tym, że obok szeroko znanych producentów z Polski i ze świata znajdziemy tu wielu lokalnych przedsiębiorców, sprzedawców i przedstawicieli firm usługowych. Pełni zaangażowania, otwarci i przyjaźni wobec zwiedzających wystawcy oraz organizatorzy, budują tu atmosferę wręcz rodzinną. Nic dziwnego, że hala wystawowa rokrocznie przyciąga tłumy zwiedzających.
System New Wall zaostał nagrodzony Złotym Medalem 26. Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz INTERBUD w kategorii najbardziej innowacyjny produkt.

FINAŁ KONKURSU DOBRY WZÓR 2019

Nominacja w kategorii "Strefa Domu"

Dobry Wzór to prestiżowy konkursu do którego nie można zgłosić się samodzielnie. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego monitorują rynek w poszukiwaniu najlepszych produktów i usług dostępnych dla polskiego konsumenta.


187 nominowanych produktów w 9 kategoriach. Finaliści wyłonieni przez Gremium które oceniało cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe wyróżniające nominowane produkty.

System New Wall zastał zakwalifikowany do finału konkursu oraz był zaprezentowany na "Wystawie Dobry Wzór 2019", ocenionej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce. Wystawa odbywa się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego od 25. Października do 01. Grudnia 2019 roku.

LAUREAT RANKINGU 50 KREATYWNYCH W BIZNESIE

Właściciel New Wall - Karol Filipek wśród 50 kreatywnych magazynu Brief.pl

Wybór 50 laureatów spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń był zadaniem kapituły pod przewodnictwem Grzegorza Kiszluka, składającej się z doświadczonych przedstawicieli świata biznesu.
Jak we wszystkich edycjach, wśród laureatów 50 Najbardziej Kreatywnych znaleźli się przedstawiciele różnych branż: IT, nowych technologii, marketingu, HR, edukacji, ochrony zdrowia, finansów, biotechnologicznej oraz inicjatywy społeczne.